Na čo slúžia solárne kolektory

Solárne resp. slnečné kolektory slúžia na premenu slnečnej energie na teplo, ktoré sa môže využívať na ohrev vody, vykurovanie, prípadne chladenie v miestnostiach. Daný solárny systém sa čoraz viac dostáva do popredia, nakoľko predstavuje nielen možnosť relatívne lacno vyrobiť teplú vodu, ale taktiež neprodukuje škodlivé emisie a chráni naše životné prostredie.

 

Máte záujem o vypracovanie nezáväznej cenovej ponuky na solárne kolektory? Vyplňte náš dotazník, my Vás kontaktujeme a oboznámime s potrebnými podkladmi. Následne pripravíme cenovú ponuku na mieru.

 

Výhody solárnych kolektorov

V našich podmienkach dokážeme využívať energiu slnka od jari do jesene takmer na 100 % a vyše 30 % aj počas zimy. Investícia do solárnych kolektorov je dlhodobá záležitosť. Preto je potrebné dôkladne posúdiť všetky dispozície, externé aj interné podmienky, ďalej výber samotného solárneho systému a príslušenstva.

Správne vybrané a inštalované solárne kolektory prinášajú vysokú návratnosť investície (už od 8. rokov). Ich možnosť využitia je nielen v rodinných domoch, ale aj na väčších objektoch. Celoročná využiteľnosť predstavuje priemerne 60-65 %, čo znamená, že bez iného zdroja systém funkčný plne nie je.

Ešte vyššie úspory predstavuje solárny kolektor v kombinácii s vykurovacími kotlami.

 

Zaujíma Vás, aké máte možnosti získať dotáciu na solárne kolektory, prípadne iné zariadenia využívajúce obnoviteľné zdroje energií? Preskúmajte našu stránku dotácie a v prípade, že niečomu nebudete rozumieť, radi Vám poradíme.

 

Sortiment solárneho systému STIEBEL-ELTRON

Solárne kolektory

Vyznačujú sa enormnou absorpciou žiarenia, nízkym sálaním a pôsobivo dlhou životnosťou. Výsledkom súhry všetkých technických komponentov je extrémne vysoká účinnosť nad 80%. Slnečné kolektory sa vyrábajú z ekologicky neškodných materiálov a v tej najvyššej kvalite spracovania.

Solárny zásobník teplej vody

Patrí do solárneho zariadenia rovnako ako kolektor. Spoločnosť STIEBEL ELTRON ponúka kvalitné solárne zásobníky na teplú vodu, ktoré môžete využívať na ohrev pitnej vody alebo na podporu vykurovania. Rovnako ako konvenčné vykurovanie môžete kombinovať moderné zdroje energií, ako sú tepelné čerpadlá s väčšinou typov zásobníkov.

Regulátory pre solárne systémy

Predstavujú centrálnu riadiacu jednotku solárneho systému. Zaisťuje, aby bola dosiahnutá vždy perfektná súhra jednotlivých prístrojov solárneho systému. Vďaka prehľadne usporiadanej regulácii s atraktívnym dizajnom a jednoduchou obsluhou získate rýchlo kontrolu. Jednotlivé podtypy a technické špecifikácie k dispozícii na stránkach výrobcu STIEBEL-ELTRON.

Kompaktná solárna inštalácia

Umožňuje jednoduchú nadstavbu pre solárne zariadenia a optimálne spájajú polia kolektorov so zásobníkom. Solárna kompaktná inštalácia obsahujú konštrukčné prvky, dôležité pre hydraulický okruh. Jednotlivé podtypy a technické špecifikácie k dispozícii na stránkach výrobcu STIEBEL-ELTRON.

Ďalšie príslušenstvo

Od vhodného systému upevňovania solárnych kolektorov na strechu, cez expanzné nádoby až po teplonosné kvapaliny – značka STIEBEL ELTRON ponúka rozsiahly program príslušenstva na inštaláciu solárnych zariadení.

 

Typy slnečných kolektorov STIEBEL-ELTRON

Plochý kolektor pre montáž na strechu SOL 27 basic

Ploché kolektory spoľahlivo zachytávajú dopadajúcu slnečnú energiu a premieňajú ju na využiteľné teplo. Konštrukcia vytvára pôsobivý dojem najmä pri použití viacerých kolektorov ucelene pokrývajúcich strechu. S využitím najmodernejšej technológie absorbérov sa absorbuje 95% slnečný lúčov. Ako základný variant SOL 27 basic oslovuje dobrým pomerom výkonu a ceny.

 

SOL 27 basic

Plochý kolektor pre montáž na strechu SOL 27 premium

Nové ploché kolektory SOL 27 premium presviedčajú prvotriednou energetickou účinnosťou: Viac ako 95 % slnečného žiarenia sa premieňa na využiteľnú energiu, a zvyšuje tak účinnosť príslušne zabudovaného zariadenia na vykurovanie a teplú vodu. Vynikajúca účinnosť sa dosahuje vďaka precíznej súhre inovatívnych materiálov s osvedčenou technikou.

 

SOL 27 Premium

Typy solárnych zásobníkov teplej vody STIEBEL-ELTRON

Solárny zásobník teplej vody SBB 300-600 plus

Stacionárny zásobník SBB je miestom, do ktorého prúdi všetka energia. Vďaka možnostiam paralelného pripojenia na solárne zariadenie, kondenzačné zariadenie, elektrické prídavné vykurovanie alebo k tepelnému čerpadlu sa stáva veľkým rozhraním a zberným miestom pre najrôznejšie systémy domácej energetiky. Zásobník je presvedčivý predovšetkým z hľadiska svojích vnútorných hodnôt.

 

SBB 300-600 Plus

Solárny zásobník teplej vody SBB 300-500 Trend

SBB Trend dopĺňa sortiment v oblasti zásobníkov teplej pitnej vody pre tepelné solárne zariadenia. Disponuje bežne dostupnou, bohatou výbavou, ktorá zodpovedá strednému cenovému segmentu. Podobne ako komfortný modelový rad je aj SBB Trend priamo zapenený a obložený plastovým plášťom s krytom.

 

SBB 300-500 Trend

Stacionárny solárny zásobník teplej vody SBB 751/1001 SOL

Veľkoobjemné stacionárne zásobníky SBB sú ideálne na prípravu teplej vody pre veľké tepelné čerpadlá vo viacgeneračných domoch. Sú vhodné na kombinovanie so solárnym zariadením a ponúkajú možnosti paralelného pripojenia. Na prípravu teplej vody a ohrev zásobníka v spojení s tepelným čerpadlom je nevyhnutná ohrievacia stanica WTS z programu príslušenstvo.

 

SBB 751/1001 SOL

Zásobník teplej pitnej vody SBB 600/800/1000 WP SOL

Tri pripojené zásobníky teplej pitnej vody SBB 600, 800 a 1000 WP SOL zo smaltovanej ocele s až 900-litrovým objemom nádoby sa dajú vynikajúco využiť pri prevádzke tepelného čerpadla a je možné ich doplniť solárnym ohrevom pitnej vody.

 

SBB 300/800/1000 WP SOL

Prietokový zásobník SBS 601/801/1001/1501 W SOL

Všade, kde sú priestorové možnosti obmedzené, svoj potenciál naplno preukazujú zásobníky SBS. Pretože ide o vyrovnávacie a prietokové zásobníky v jednom. Takto vysoko účinné výmenníky tepla zlepšujú hygienu v zásobníku, keďže na to, aby sa mohol zásobovať teplou vodou celý dom, je nutné predzásobenie iba malými množstvami pitnej vody.

 

SBS 601/801/1001/1501 W SOL

Zásobník teplej vody pre tepelné čerpadlá SBB 401/501 WP SOL

Stacionárny zásobník teplej vody je vhodný pre tepelné čerpadlá a solárne zariadenia. Pri použití oboch výmenníkov tepla môžete pripojiť aj tepelné čerpadlá s vyšším vykurovacím výkonom. Oba výmenníky tepla, umiestnené vo vnútri, sú vybavené smaltom a sú odolné voči vodnému kameňu.

 

SBB 401/501 WP SOL

Solárny vykurovací akumulačný zásobník SBP 700 E SOL

Zariadenie SBP 700 E SOL je zásobník s menovitým objemom 700 litrov pre hydraulické oddelenie objemových prúdov tepelného čerpadla a vykurovacieho okruhu a ponúka sa možnosť pripojenia kotla na tuhé palivá a prepojenie solárneho zariadenia so systémom vykurovania.

 

SBP 700 E SOL

Solárny vykurovací akumulačný zásobník SBP 1000/1500 E SOL

Stacionárne zásobníky SBP 1000 a 1500 E SOL sú centrálnymi akumulačnými zásobníkmi pre veľké tepelné čerpadlá. Vďaka integrovanému výmenníku tepla sú vybavené na prevedenie v kombinácii so solárnym zariadením. Okrem toho môžete pripojiť ďalšie dva zdroje tepla a elektrické skrutkovacie ohrievacie teleso.

 

SBP 1000/1500 E SOL